انجام پایان نامه تبدیل انرژی

گروه پژوهشی تهران تز یک موسسه ارائه خدمات و مشاوره انجام پایان نامه است . دپارتمان تخصصی مکانیک تهران تز ارائه دهنده مشاوره انجام پایان نامه تبدیل انرژی در کلیه مقاطع کارشناسی , ارشد و دکتری میباشد . با رجوع به صفحه تماس با ما درخواست انجام پایان نامه تبدیل انرژی خود را ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان انجام پایان نامه موسسه تهران تز بمانید .

 

پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه تبدیل انرژی و سایر رشته های مکانیکدر اين زمينه پژوهشي، دانشجويان رشته مکانیک تبدبل انرژی با فراگيري تکنيک‌هاي شبيه‌سازي سيستم‌هاي ترکيبي (چرخه توليد، توزيع و مصرف مکانیک تبدیل انرژي) مانند سيستم‌هاي ترکيبي توليد حرارت و قدرت يا توليد همزمان و … با هدف ارزيابي جايگاه حامل‌هاي انرژي، گامي تخصصي در جهت بررسي سيستم‌ها از ديدگاه مهندسي انرژي بر مي‌دارند. علاوه بر اين مشکلات بخش انرژي با ديدگاه سنجش فني و اقتصادي پروژه‌ها، گام بعدي و تکميلي انجام پایان نامه تبدیل انرژی اين تحقيقات خواهد بود. همچنين در اين گرايش، به کمک قوانين اساسي علوم مکانيک، ترموديناميک و برق قدرت به عنوان مبناي مدلسازي اوليه جهت تراز انرژي سيستم‌ها، جهت گيري فناوري‌هاي فعلي را بسوي بهينه‌سازي و حداقل کردن مصرف انرژي مي‌برد و همچنين مي‌تواند در مديريت کلان بخش انرژي، تصميم گيري نهاد و سازمان‌هاي مربوطه، ديدگاه‌هاي تلفيقي برنامه‌ريزي در صنايع و بخش‌هاي انرژي شامل وزارت نفت و وزارت نيرو کارايي داشته باشد و مديريت برنامه‌ريزي کشور را با در نظر گرفتن مسائل فني مرتبط با فرايند انرژي ياري دهد.

 

انجام پایان نامه فناوري‌هاي تبدیل انرژي

در اين زمينه پژوهشي، و انجام پایان نامه تبدیل انرژی روش‌هاي مختلف طراحي مفهومي سيستم‌هاي تبديل انرژي پيشرفته، سيستم‌هاي توليد همزمان برق و حرارت و برودت و همچنين قابليت انواع سيستمهاي انرژي‌هاي تجديد پذير با کمک ابزارهاي تحليلي متفاوت نظير مدل‌هاي برنامه‌ريزي رياضي، مدل سازي ديناميک سيالات محاسباتي و انجام آزمايش‌هاي تجربي مورد بررسي قرار خواهد گرفت. انجام پایان نامه تبدیل انرژیهمچنين دانش آموختگان اين گرايش مي‌توانند با شناخت انواع فناوري‌هاي پيشرفته انرژي و قابليت‌هاي منابع انرژي تجديد پذير در کشور علاوه بر توسعه دانش فني در اين زمينه، تدوين برنامه‌هاي گسترش استفاده از فناوري‌هاي نوين (نقشه راه يا سندهاي راه بردي) در کشور را نيز بر عهده گيرند.

انرژي و محيط زيست ( رشته مکانیک تبدیل انرژی)
در اين زمينه نيز ارتباط متقابل انرژي و محيط زيست به کمک ابزارهاي تحليلي نظير معادلات ديناميک سيالات، معادلات انتقال جرم و حرارت با در نظر گرفتن تأثير مسائل اقتصادي مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار خواهد گرفت. همچنين مدل پخش انواع آلاينده‌ها با استفاده از روش‌هاي مختلف ديناميک سيالات محاسباتي مورد بررسي قرار خواهد گرفت و دانشجويان مي‌توانند با مطالعه و بررسي روش‌هاي بازيافت انرژي از ضايعات و پسماندها با توجه به مسائل زيست‌محيطي در حفظ و حراست از محيط زيست و کاهش آلودگي‌هاي زيست‌محيطي نقش مهمي ايفا کنند. از آنجايي که بخش عمده‌اي از آلودگي‌هاي زيست‌محيطي ناشي از احتراق سوخت‌هاي فسيلي براي تأمين انرژي مي‌باشد اصول و روش‌هاي کاهش آلودگي‌هاي زيست‌محيطي و ارزيابي فني – اقتصادي آنها از مهم‌ترين مسايلي است که دراين زمينه مورد بررسي قرار مي‌گيرد. قوانين و مقررات زيست‌محيطي، تجارت کردن، بهينه‌سازي مصرف آب و حفظ منابع آبي، تصفيه و استفاده از پساب‌هاي صنعتي، سياست گذاري ساختاري و در نهايت اعمال استانداردهاي زيست‌محيطي نيز از جمله مواردي مي‌باشند که در اين زمينه پژوهشي در نظر گرفته مي‌شود.

دروس مکانیک تبدیل انرژي

برنامه‌ريزي رياضي پيشرفته
مهندسي فرايند
تحليل سيستمهاي انرژي
مباني اقتصاد
تکنولوژي پينچ
مدلسازي انرژي
مهندسي پالايش نفت
تحليل ريسک و قابليت اطمينان
تحليل جريان انرژي
نيروگاه‌هاي حرارتي، هيدروژني و خورشيدي
انرژي و محيط زيست
توسعه بهينه سيستم‌هاي انرژي الکتريکي
طراحي سيستم‌هاي حرارتي
طراحي سيستم‌هاي توليد همزمان برق و حرارت
صنايع انرژي بر
دانشگاه‌هاي مجري در ايران[ويرايش]
دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر
دانشگاه علوم و تحقيقات تهران
دانشگاه صنعتي شريف
دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
دانشگاه تهران
دانشگاه صنعت نفت
دانشگاه شهيد بهشتي
دانشگاه شاهرود
دانشگاه سمنان
دانشگاه کاشان
دانشگاه صنعتي سهند
دانشگاه علم و صنعت ايران
دانشگاه الزهرا
دانشگاه شيراز
دانشگاه صنعتي قم
دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب
دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد
دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز
دانشگاه اورميه
دانشگاه صنعتي اورميه
دانشگاه مهندسي فناوري هاي نوين قوچان